24 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Wywiad z postacią literacką – konkurs

Spread the love

Wywiad z postacią literacką – konkurs

Cykl: Rozrywki sówki

Specjalnie dla Was znalazłam kolejny konkurs. Dom Literatury w Łodzi ogłasza konkurs literacki na temat Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa pod nazwą Wywiad z…. W tym roku mija 130. rocznica urodzin przed chwilą wspomnianego pisarza, dokładnie 15 maja 2021 roku. Z tej okazji organizator zachęca do sięgnięcia, do jego książki pod tytułem Mistrz i Małgorzata. Co konkretnie trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wybrać jednego z bohaterów powieści i napisać wywiad z nim. Może będzie to Volanda, Mistrz, Behemot? A może Małgorzata? Wybór należy do Ciebie. Wcielamy się w rolę dziennikarza. Inicjatywa adresowana jest do osób w wieku od 14 do 19 lat.

Cele konkursu, to propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozbudowanie zainteresowania literaturą światową, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, kształtowanie umiejętności wyboru istotnych wątków, rozwijanie kreatywnego myślenia i umiejętności literackich. To też dobra okazja na poznanie gatunku dziennikarskiego, jakim jest wywiad.

Prace razem z kartą zgłoszeniową i oświadczeniem  przesyłamy pocztą tradycyjną oraz elektroniczną do 15 maja 2021 roku. Adres: Dom Literatury w Łodzi, ul. Roosevelta 17, 90-056 Łódź. E-mail: malgorzata.marszalkowska@dom-literatury.pl. Teksty powinny być pracami samodzielnymi i nigdzie do tej pory niepublikowanymi. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i książki. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://dom-literatury.pl/wywiad-z/. Powodzenia!