15 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zygmunt Miłoszewski w roli głównej…

Spread the love

Zygmunt Miłoszewski w roli głównej…

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam coś dla miłośników literatury. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim. Wydarzenie to stanowi jedną  z atrakcji z okazji otwarcia nowej filii biblioteki. Rozpocznie 17 kwietnia 2021 roku o godzinie 16.00. Rozmowę poprowadzi Marek Stelar, a tłumaczeniem na język migowy zajmie się Ewa Spychała. Transmisja będzie dostępna na profilu organizatora (Facebook).

Pewnie jesteście ciekawi głównego bohatera wydarzenia. Zygmunt Miłoszewski jest powieściopisarzem i publicystą, a także współautorem scenariuszy filmowych oraz telewizyjnych. Laureat Paszportu Polityki w 2014 roku. Ma na koncie powieści kryminalne i sensacyjne, a wśród nich między innymi trylogię kryminalną o prokuratorze Teodorze Szackim i książki: Domofon, Góry Żmijowe, Bezcenny, Jak zawsze, Kwestia ceny. Wszystkie jego dzieła literackie ukazały się za granicą i zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Jeszcze kilka słów o prowadzący. Marek Stelar jest autorem szczecińskich powieści kryminalnych. Napisał cykl o Krugłym i Michalczyku oraz Dariuszu Suderze. ma też na koncie takie powieści, jak Blask, Intruz, Blizny, Sedno, czy Sekta.

Do zobaczenia on-line!