15 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spacer z Heleną Majdaniec

Spread the love

Spacer z Heleną Majdaniec

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Niedawno ukazał się album Mój Paryż. Śladami Heleny Majdaniec, który opracował Rafał Podraza. Znajdziecie w nim nie tylko fotografie, ale również wspomnienia przyjaciół artystki oraz płytę z jej sześcioma francuskimi utworami, które nagrała niegdyś dla Domu Płytowego Philips. Dzisiaj o godzinie 18.00 będzie miało premierę spotkanie promujące tę publikację, na które zaprasza szczeciński oddział Związku Literatów Polskich i wydawnictwo Oficyna R. Z autorem porozmawia Małgorzata Frymus. Transmisja będzie dostępna na profilu Rafała Podrazy (Facebook).

To nie pierwsza jego publikacja na temat królowej twista. Dziennikarz muzyczny i autor książek biograficznych bardzo dba o pamięć o piosenkarce. Zainicjował Zjazd Młodych Gwiazd, podczas którego młodzi wokaliści walczą o Nagrodę im. Heleny Majdaniec. Ponadto jest autorem książki Helena Majdaniec. Jutro będzie dobry dzień, która doczekała się dwóch wydań. Drugie zostało poszerzone i wydane w wydawnictwie W.A.B. W zeszłym roku ukazał się audiobook ze słuchowiskiem pod tytułem Cyrograf. Historia z życia Heleny Majdaniec. Tekst napisał również Rafał Podraza.

Jak narodził się pomysł na album Mój Paryż. Śladami Heleny Majdaniec? W 2013 roku, podczas pracy nad wcześniej wspomnianą książką natrafił na nigdy niepublikowaną sesję zdjęciową z 1970 roku. Obiecał sobie wtedy, że kiedyś pokaże ją światu. I tak się stało całkiem niedawno. Spośród setki fotografii wybrał do albumu 55. Wśród nich znajdują się również te, które piosenkarka flamastrem oznaczyła, jako szczególnie ważne. Dzięki tej bogatej publikacji czytelnik ma okazję wybrać się na spacer śladami Heleny Majdaniec.