15 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Morderczy wyścig z czasem

Spread the love

Morderczy wyścig z czasem

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką. Kłania się Wydawnictwo Mova. Już 28 kwietnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Joanny Bagrij pod tytułem Pogranicznik. Znalezione zostaje ciało w stanie zaawansowanego rozkładu na granicy polsko-czeskiej. Wkrótce potem ginie kolejna osoba. Rozpoczyna się wyścig z czasem – trzeba znaleźć sprawcę, zanim umrze następny człowiek.

Joanna Bagrij jest pisarką i copywriterką. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zadebiutowała w 2016 roku powieścią pod tytułem Oddech Śmierci. Publikacja spotkała się z uznaniem fanów gatunku. Od kilku lat związana jest z copywritingiem i branżą SEO. Prowadzi stronę born-to-create.pl i publikuje na niej wpisy z zakresu doskonalenia warsztatu pisarskiego, zwiększenia widoczności strony i bloga w internecie, optymalizacji tekstów pod kątem wyszukiwarek. Ma również na koncie publikację artykułu naukowego.

Najnowsza książka autorki Pogranicznik zabierze czytelnika na szczyt  Orlicy, gdzie zostaje znalezione ciało. Zwłoki półnagiego mężczyzny są w stanie zaawansowanego rozkładu. Miejscowi policjanci mają tylko jeden ślad: przedziurawioną, czeską monetę z 1900 roku, która została znaleziona w pobliżu zwłok. Śledztwo trwa. Angażuje się w nie starsza aspirant Lena Dobrowicz będąca nowym nabytkiem orlickiej komendy policji. Ginie kolejna osoba, a do sprawy zostaje włączony psycholog kryminalny, Oktawian Szalalik. Poznając realia przygranicznej miejscowości, profiler zagłębia się w umysł mordercy, który zostawia sygnały dotyczące kolejnej planowanej zbrodni. Bohaterowie muszą je odczytać zanim dojdzie do kolejnej tragedii. Czy zdążą?

Życzę porywającej lektury!