Zmorą jest czasem przeszłość…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem od wydawnictwa Czwarta Strona. Już 14 kwietnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Zmora Roberta Małeckiego. Niewyjaśniona przeszłość puka do drzwi frontowych i domaga się rozwikłania. W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy, a to ona potrafi być niewyobrażalna. Czeka Was lektura porażającego thrillera kryminalnego.
Robert Małecki jest politologiem, filozofem, pisarzem i dziennikarzem, a także nauczycielem kreatywnego pisania. Ceniony autor powieści kryminalnych i thrillerów. Zdobył główną nagrodę Kryminalną Piła za Skazę, która została okrzyknięta najlepszym kryminałem miejskim 2018 roku. W serii z Bernardem Grossem ukazały się również Wada i Zadra. Pierwszy z wymienionych przed chwila tytułów był nominowany do nagrody Kryminalnej Piły w 2020 roku. Serca czytelników zdobył trylogią z Markiem Benerem: Najgorsze dopiero nadejdzie, Poczuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie. W 2020 roku zadebiutował w roli autora thrillerów, wydając powieść Żałobnica.
Kogo poznamy podczas lektury Zmory? Między innymi Kamę Kłosowską, która jest niespełnioną dziennikarką. Wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. W tym czasie również przepadł bez śladu jej przyjaciel z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Dziewczyna jest ostatnią osobą, która widziała chłopca żywego. Po wielu latach akta sprawy trafiają w ręce komisarza Lesława Korcza. Odkryje on szereg różnych nieprawidłowości, a cień podejrzenia padnie na owdowiałego ojca Kamy, emerytowanego policjanta, Waldemara Kosowskiego. Gdy prawda zacznie wychodzić na jaw, dziennikarka będzie musiała się zmierzyć z prawdą na temat śmierci swojej matki. Czy uda jej się wyjaśnić, co wydarzyło się podczas tamtych wakacji? Tego dowiecie się już wkrótce.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.