11 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zmorą jest czasem przeszłość…

Spread the love

Zmorą jest czasem przeszłość…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem od wydawnictwa Czwarta Strona. Już 14 kwietnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Zmora Roberta Małeckiego. Niewyjaśniona przeszłość puka do drzwi frontowych i domaga się rozwikłania. W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy, a to ona potrafi być niewyobrażalna. Czeka Was lektura porażającego thrillera kryminalnego.

Robert Małecki jest politologiem, filozofem, pisarzem i dziennikarzem, a także nauczycielem kreatywnego pisania. Ceniony autor powieści kryminalnych i thrillerów. Zdobył główną nagrodę Kryminalną Piła za Skazę, która została okrzyknięta najlepszym kryminałem miejskim 2018 roku. W serii z Bernardem Grossem ukazały się również Wada i Zadra. Pierwszy z wymienionych przed chwila tytułów był nominowany do nagrody Kryminalnej Piły w 2020 roku. Serca czytelników zdobył trylogią z Markiem Benerem: Najgorsze dopiero nadejdzie, Poczuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie. W 2020 roku zadebiutował w roli autora thrillerów, wydając powieść Żałobnica.

Kogo poznamy podczas lektury Zmory? Między innymi Kamę Kłosowską, która jest niespełnioną dziennikarką. Wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. W tym czasie również przepadł bez śladu jej przyjaciel z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Dziewczyna jest ostatnią osobą, która widziała chłopca żywego. Po wielu latach akta sprawy trafiają w ręce komisarza Lesława Korcza. Odkryje on szereg różnych nieprawidłowości, a cień podejrzenia padnie na owdowiałego ojca Kamy, emerytowanego policjanta, Waldemara Kosowskiego. Gdy prawda zacznie wychodzić na jaw, dziennikarka będzie musiała się zmierzyć z prawdą na temat śmierci swojej matki. Czy uda jej się wyjaśnić, co wydarzyło się podczas tamtych wakacji? Tego dowiecie się już wkrótce.