7 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Sprawdź się, Twórco Słowa!

Spread the love

Sprawdź się, Twórco Słowa!

Cykl: Rozrywki sówki

Święta, święta i po świętach – mam nadzieję, że upłynęły Wam spokojnie. Ja wracam do Was z kolejną zapowiedzią konkursu. Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce ogłaszają XXIX Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego …i chcę tej ziemi być wierny… Inicjatywa adresowana jest do osób w wieku od szesnastu do trzydziestu pięciu lat.

Dionizy Maliszewski żył w latach 1931-1988. Był poetą, publicystą, działaczem kultury, inicjatorem życia literackiego, ostrołęczaninem, a od 1979 roku również członkiem Związku Literatów Polskich. Miał dwie pasje: twórczość literacką i działalność społeczną, które wzajemnie się uzupełniały. Propagował kulturę kurpiowską, inicjował oraz organizował wiele imprez. W latach sześćdziesiątych założył Koło Prób Literackich, które stało się zalążkiem Grupy, a potem Klubu Literackiego Narew. Współorganizował liczne spotkania literackie, konkursy recytatorskie i poetyckie oraz Kurpiowskie Dni Literatury. Wiele czasu poświęcał młodym twórcom literatury, pomagając im zaistnieć na literackiej scenie.

Zadanie uczestnika, to napisanie trzech wierszy o dowolnej tematyce. Mile widziane będą otwory dotyczące regionu ostrołęki. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Prace wysyłamy mailowo do 31 maja 2021 roku. E-mail: konkurs@mbpostroleka.pl. Z kolei zgodę na przetwarzanie danych osobowych przesyłamy drogą pocztową. Adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Głowackiego 42, 07-400 Ostrołęka. Na laureatów czekają nagrody pieniężne lub rzeczowe. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Dionizji, 20-22 sierpnia 2021 roku. W programie przewidziane są trzydniowe warsztaty literackie i konfrontacje poetyckie. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://mbpostroleka.pl/xxix-ogolnopolski-konkurs-literacki-im-dionizego-maliszewskiego/. Powodzenia!