29 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Czy coś połączy dwoje twórców?

Spread the love

Czy coś połączy dwoje twórców?

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem kłania się Wydawnictwo Kobiece. Już 28 kwietnia 2021 roku w sprzedaż znajdzie się powieść pod tytułem Dziewczyna, która patrzyła w słońce, która rozpoczyna cykl Między stronami życia.  Autorką jest Anna Szczęsna. Czytelnicy poznają dwójkę twórców słowa: autora popularnych horrorów, Michała Tarkowskiego oraz pisarkę tworzącą romanse, Justynę Różycką. Bohater traktuje ją, jak konkurencję, ale może połączy ich coś więcej, niż tylko stosunki zawodowe?

Anna Szczęsna jest autorką powieści obyczajowych. Ceniona jest szczególnie za wnikliwe, a zarazem pełne ciepła i głębokiego zrozumienia opisy relacji międzyludzkich. Prowadzi stronę autorską na Facebooku (Anna Szczęsna – książki, które same się czytają) oraz profil na Instagramie (@anna_szczesna_autorka). W wolnych chwilach pisze opowiadania grozy. Ma na koncie takie dzieła, jak: Smutek Gabi, Jutro pachnie cynamonem, Gang różowych kapeluszy, Myśl do przytulania, Trzykrotka, Testerka szczęścia, Iskierka nadziei, Szepty drewnianych papug, Krokodyl w doniczce, Sztuka dawania prezentów. Dziewczyna, która patrzyła w słońce jest jej jedenasta wydaną książką.

Jednym z bohaterów najnowszej powieści Anny Szczęsnej jest Michał Tarkowski, który przeprowadza się do nowo zakupionego mieszkania w toruńskiej kamienicy. Przed nim niewielki, ale konieczny remont, a także bliski termin oddania nowej książki. Z pomocą kreatorki przestrzeni przystępuje do renowacji lokum. Przy okazji okazuje się, że tuż na przeciwko mieszka jego rywalka po piórze, Justyna Różycka. Pomimo, że jej domeną twórczą są romanse, blask, jaki roztacza, wyjątkowo ciepłe usposobienie i przede wszystkim liczba sprzedanych egzemplarzy wywołują w nim mieszane uczucia. Pewnego dnia do rąk głównego bohatera trafia źle zaadresowana przesyłka z książkami, którą powinna otrzymać wcześniej wspomniana autorka bestsellerów. To wywołuje w nim irytację. Jest jednak zmuszony oddać jej przesyłkę. Pierwsze spotkanie otwiera serie kolejnych, w tym na targach książki i podczas festiwalu literackiego w Różanych Dołach. Czy bliskie sąsiedztwo zmieni nastawienie butnego pisarza? A może Michała Tarkowskiego i Justynę Różycką połączy coś więcej, niż tylko sprawy zawodowe? O tym będziecie mogli przekonać się wkrótce.

Życzę miłej lektury!