27 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Ubieramy podróż w opowiadanie – konkurs

Spread the love

Ubieramy podróż w opowiadanie – konkurs

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam z myślą o Was kolejny konkurs. Czytelnia na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie ogłasza VI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Anny Piskurz. Inicjatywa adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej cale, to zachęcenie utalentowanej młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej, a także rozwijanie wyobraźni i wrażliwości młodych autorów oraz popularyzacja ich twórczości. Patronką konkursu jest jest gnieźnieńska poetka, autorka prozy poetyckiej i redaktorka, Anna Piskurz.

Mottem tegorocznej edycji konkursu jest następujący cytat: Abyśmy byli jak walizka, ciągle gotowi do podróży w siebie. Przed uczestnikami niełatwe w dobie pandemii zadanie. Warto jednak wrócić do wspomnień normalności –  oderwać się od tej przygnębiającej rzeczywistości. W krótkie opowiadanie ubieramy swoją najwspanialszą podróż do innego regionu, kontynentu, a może w głąb siebie – wybór należy do autora. Forma opowiadania jest dowolna. Dopuszczalne  są także fantasy czy science-fiction. Tekst nie może być wcześniej publikowany, ani zgłaszany do innych konkursów. Prace konkursowe przesyłamy drogą elektroniczną do 10 czerwca 2021 roku. E-mail: sekretariat@1lo.gniezno.pl.

Prace oceni jury w składzie: Dawid Jung (redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich), dr Wojciech Grupiński z Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego, Łucja Dudzińska (członek Zarządu Głównego i Komisji Kwalifikacyjnej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich). Sekretarzem i koordynatorem konkursu jest Joanna Gronikowska. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Pozostali laureaci dostaną nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsze prace zostaną opublikowane na łamach Zeszytów Poetyckich oraz wydane w formie książkowej. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 czerwca 2021 roku, a uroczysta gala , podczas której wręczone zostaną nagrody, zaplanowana jest na październik tego roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://www.1lo.gniezno.pl/strona,zapowiedzi.html. Powodzenia!