Do podjęcia trudna decyzja…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Czarna Owca. Już 14 kwietnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść pod tytułem Gorsza Jarosława Czechowicza. Pisarz i recenzent powraca z porywającym oraz niepokojącym thrillerem psychologicznym. Co robi, żeby wstrząsnąć czytelnikiem? Bierze na warsztat doświadczenie bolesne i równie boleśnie powszechne – to wszystko wciąż dzieje się na nowo.
Jarosław Czechowicz urodził się w 1978 roku. Jest absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej na tej samej uczelni. Zajmuje się nie tylko pisaniem, ale również recenzowaniem książek – ceni sobie niezależność. Publikuje w licznych periodykach takich, jak: Portret, artPAPIER, Jego teksty można również znaleźć na portalach internetowych: Internetowe Imperium Książki, biblioNETka, G-Punkt, Independent.pl. Prowadzona przez niego strona z recenzjami Krytycznym okiem zyskała zaufanie licznych wydawnictw. Ma na koncie ponad tysiąc pięćset omówień współczesnej prozy polskiej i światowej. W jego dorobku znajdziemy również książki z wywiadami: Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem, Poza napisanym. Napisał łącznie trzy powieści: Toksyczność, Winne, Gorsza – ostatni tytuł ukaże się już wkrótce.
Kogo poznamy podczas lektury książki Gorsza? Magdę, która prowadzi normalne życie. Mieszka w przytulnym domu, w Krakowie, pracuje w komunikacji miejskiej, a w wolnych chwilach jeździ na motorze. Ten spokój, to jednak tylko pozory. Zakłóca go jedno spotkanie. Po nim nasza bohaterka nie może dojść do siebie. Potem ma miejsce kolejne, jeszcze kolejne. Spogląda w oczy kogoś, kogo miała nadzieję już nigdy nie zobaczyć. Zagłuszone traumy i koszmary uderzają ze zdwojoną siłą. Przerażona tym, co drzemie w głębi jej umysłu, Magda musi podjąć decyzję, od której zależeć będzie nie tylko jej życie. Jak ta historia potoczy? Dowiecie się już wkrótce. Czy Ty podejmiesz trudną decyzję i zajrzysz do tej książki?
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.