25 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Do podjęcia trudna decyzja…

Spread the love

Do podjęcia trudna decyzja…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Czarna Owca. Już 14 kwietnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść pod tytułem Gorsza Jarosława Czechowicza. Pisarz i recenzent powraca z porywającym oraz niepokojącym thrillerem psychologicznym. Co robi, żeby wstrząsnąć czytelnikiem? Bierze na warsztat doświadczenie bolesne i równie boleśnie powszechne – to wszystko wciąż dzieje się na nowo.

Jarosław Czechowicz urodził się w 1978 roku. Jest absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej na tej samej uczelni. Zajmuje się nie tylko pisaniem, ale również recenzowaniem książek – ceni sobie niezależność. Publikuje w licznych periodykach takich, jak: Portret, artPAPIER, Jego teksty można również znaleźć na portalach internetowych: Internetowe Imperium Książki, biblioNETka, G-Punkt, Independent.pl. Prowadzona przez niego strona z recenzjami Krytycznym okiem zyskała zaufanie licznych wydawnictw. Ma na koncie ponad tysiąc pięćset omówień współczesnej prozy polskiej i światowej. W jego dorobku znajdziemy również książki z wywiadami: Rok w rozmowie. Pisarze krytycznym okiem, Poza napisanym. Napisał łącznie trzy powieści: Toksyczność, Winne, Gorsza – ostatni tytuł ukaże się już wkrótce.

Kogo poznamy podczas lektury książki Gorsza? Magdę, która prowadzi normalne życie. Mieszka w przytulnym domu, w Krakowie, pracuje w komunikacji miejskiej, a w wolnych chwilach jeździ na motorze. Ten spokój, to jednak tylko pozory. Zakłóca go jedno spotkanie. Po nim nasza bohaterka nie może dojść do siebie. Potem ma miejsce kolejne, jeszcze kolejne. Spogląda w oczy kogoś, kogo miała nadzieję już nigdy nie zobaczyć. Zagłuszone traumy i koszmary uderzają ze zdwojoną siłą. Przerażona tym, co drzemie w głębi jej umysłu, Magda musi podjąć decyzję, od której zależeć będzie nie tylko jej życie. Jak ta historia potoczy? Dowiecie się już wkrótce. Czy Ty podejmiesz trudną decyzję i zajrzysz do tej książki?