11 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Radosław Rak – spotkanie on-line

Spread the love

Radosław Rak – spotkanie on-line

Cykl: Rozrywki sówki

Mam zapowiedź wydarzenia kulturalnego on-line dla miłośników literatury. Już 17 marca 2021 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie Radosławem Rakiem, które będzie transmitowane na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie (Facebook). Wspomniana biblioteka jest też organizatorem.

Radosław Rak jest polskim pisarzem i lekarzem weterynarii. Pierwsze swoje teksty zamieszczał na forum Nowej Fantastyki. Krótkie formy jego autorstwa były tez publikowane w Nowej Fantastyce i innych czasopismach. Przygotował również opowiadania do dwóch antologii: Legendy polskie i Tarnowskie Góry Fantastyczne. Debiut książkowy pisarza nastąpił w 2014 roku – wydał publikację pod tytułem Kocham cię, Lilith. Jego kolejne powieści, to Puste niebo i Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli.

Laureat licznych nagród. W 2017 roku otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieść Puste niebo. Trzy lata później, czyli w 2020 roku został laureatem Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymał Nagrodę Główną w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, Nagrodę Nowej Fantastyki w kategorii Polska Książka Roku oraz został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za powieść Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli. Zdobył też nagrodę Śląkfy, jako Twórca Roku.

Do zobaczenia on-line!