10 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Szczecin na obrazach

Spread the love

Szczecin na obrazach

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam propozycję kulturalną dla miłośników malarstwa i Szczecina. Od 9 marca 2021 roku  witrynę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie (ProMedia) przy al. Wojska Polskiego 2 przyozdabia wystawa malarstwa artystek oraz artystów zrzeszonych w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury. Ekspozycja nosi nazwę Szczecin poza centrum. Możemy zobaczyć obrazy takich twórców, jak Izabella Staśkiewicz, Anna Domaradzka, Alicja Kamińska, Anna Markowska, Ewa Rogala, Franciszek Gombos, Krystyna Kowalewska, Krystyna Okieńczuk, Krzysztof Majorek, Zofia Hintz-Wojtysiak.

Celem tej wystawy jest pokazanie miejsc mniej znanych, niż te w centrum miasta, a z pewnością pięknych i ciekawych. Jak podkreślają artyści, mieszkają w różnych dzielnicach, co daje im możliwość przedstawienia wielu perełek z ich okolic. Na pracach znajdziemy jezioro Szmaragdowe, Wieżę Bismarcka, czy nawet jedyny w Europie, zwodzony most kolejowy nad Regalicą. Twórcy praną by prezentacja ich obrazów stała się motywacją do odwiedzania tych miejsc w Szczecinie. To przecież może być szczególna atrakcja dla naszych gości z innych miast – możemy ich zabrać na spacer.

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury działa od 2006 roku. To organizacja będąca niezależnym i dobrowolnym związkiem artystów pracujących twórczo w różnych dziedzinach sztuki. Należą do nich: malarstwo, rzeźba, poezja, fotografia i filmowanie. Celem ZSTK jest upowszechnianie szeroko rozumianej sztuki. Podejmowane są również działania zmierzające do polepszenia warunków pracy twórczej oraz współdziałania z lokalnymi organizacjami na rzecz kultury.

Do zobaczenia!