8 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na recenzję literacką

Spread the love

Konkurs na recenzję literacką

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam konkurs dla osób, które lubią czytać i pisać. Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk ogłaszają Ogólnopolski Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza ma recenzję literacką. Patronem konkursu jest poeta, prozaik, dramaturg i tłumacz, uważany za jednego z czołowych twórców poezji lingwistycznej. Tymoteusz Karpowicz był niezwykle ważną postacią na wrocławskiej scenie literackiej, a jego twórczość eseistyczna do dziś stanowi ważny przewodnik dla osób zainteresowanych krytyką literacką – to wędrówka po różnorodnych światach literackich.

Inicjatywa adresowana jest do osób w wieku od 18 do 33 lat. Zadanie uczestnika, to napisanie recenzji literackiej. Przedmiotem prac konkursowych powinna być szeroko rozumiana twórczość literacka autorów piszących w języku polskim, którzy wydali co najmniej jedną książkę. Recenzujemy publikacje wydane nie wcześniej, niż w 2016 roku (dotyczy daty pierwszego wydania). Objętość tekstu recenzenckiego nie może przekraczać 6000 znaków ze spacjami. Prace wysyłamy za pomocą formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsSi9KMzRrx1i1K38_-1vxcGWGVyXzdeIH6OnwQAiD3J_JLA/viewform. Termin nadsyłania tekstów krytycznoliterackich upływa 4 maja 2021 roku.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne: 3000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce). Dodatkowo autorka lub autor najlepszej recenzji będzie miała/miał możliwość publikacji tekstu na łamach Książek. Magazynu do czytania, który jest najpopularniejszym literackim pismem ukazującym się na polskim rynku. Autorzy prac wyróżnionych mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://literatura.wroclaw.pl/projekty/ogolnopolski-konkurs-im-tymoteusza-karpowicza-na-recenzje-literacka/. Powodzenia!