3 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Joe Hill: “Pudełko w kształcie serca” – spotkanie

Spread the love

Joe Hill: “Pudełko w kształcie serca” – spotkanie

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla was zapowiedź wydarzenia on-line zorganizowanego przez Empik. W roli głównej wystąpi Joe Hill, autor książki Pudełko w kształcie serca. Rozmowę 10 marca 2021 roku o godzinie 18.00 poprowadzi Marcin Zwierzchowski, a o tłumaczenia zadba Taida Meredith. W trakcie spotkania, które zostanie udostępnione na profilu księgarni (Facebook), nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach pod transmisją. Rozmowa będzie tłumaczona na język migowy.

Joe Hill jest jednym z najlepszych amerykańskich autorów horrorów. Powieściopisarz i autor opowiadań stawiany jest na równi z takimi mistrzami gatunku, jak  Peter Straub, Neil Gaiman, czy Jonathan Lethem. Opowiadane przez niego historie są w istocie kroniką niekończącej się wojny pomiędzy dobrem, a złem. Przesuwa granice gatunku na nowe terytoria – sprawnie obnaża mrok kryjacy się pod powierzchnią codziennego życia.

Z głównym bohaterem spotkania porozmawia Marcin Zwierzchowski, który jest z wykształcenia biotechnologiem. Z zawodu redaktor i dziennikarz. Przepracował dziesięć lat w Nowej Fantastyce, jako szef prozy obcej. Redaktor antologii Wiedźmin. Szpony i kły. Od lat publicystycznie jest związany z tygodnikiem Polityka. Ponadto pisze między innymi dla Gazety Wyborczej, Książek, Newsweeka, Dwutygodnika i LubimyCzytać.pl.

Kogo poznają czytelnicy Pudełka w kształcie serca? Jude Coyne jest gwiazdorem ostrego rocka w mocno średnim wieku. Prócz muzyki ceni sobie spokój, psy, kobiety i swoją wyjątkową kolekcję. Jest zbieraczem wszystkiego, co makabryczne i niesamowite. Nie może przepuścić okazji zakupu ducha wystawionego na aukcji internetowej. Kiedy jednak w jego domu pojawia się garnitur nieboszczyka w czarnym pudełku, w kształcie serca, nasz bohater odkrywa, że za swoje pieniądze dostał więcej, niż się spodziewał. Duch bowiem jest prawdziwy i ma swoje plany.

Do zobaczenia on-line!