2 marca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Literacki Dzień Kobiet

Spread the love

Literacki Dzień Kobiet

Cykl: Rozrywki sówki

Z okazji Dnia Kobiet Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie organizuje wydarzenie on-line będące spotkaniem z książką Silna. Spotkanie z jej dwoma współautorkami (Anną Cieplak i Agnieszką Płoszaj) odbędzie się 9 marca 2021 roku o godzinie 18.00 Transmisja będzie dostępna na profilu biblioteki (Facebook).

Książka Silna stanowi głos feministyczny dla nastolatek. Wspólną cechą zawartych w niej opowiadań są silne bohaterki w różnych sytuacjach życiowych. Zbiór napisany został przez autorki poruszające się na co dzień w różnych sferach literatury: od prozy zaangażowanej przez kryminał i romans po fantasy. Autorkami antologii są:  Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik.

Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z dwoma pisarkami z tego grona. Anna Cieplak jest polską animatorką kultury, aktywistką miejską oraz pisarką związaną z Krytyką Polityczną. Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść Ma być czysto. Z kolei Agnieszka Płoszaj jest polską autorką powieści kryminalno-obyczajowych. Zadebiutowała w 2017 roku książką Czarodziejka, która otwiera cykl łódzkich kryminałów   – Ogrodnik i Bigamista. Była nominowana do nagrody Człowieka Łodzi 20218. W roku 2019 została uznana za jedną z piętnastu najlepszych autorek  kryminałów.

Do zobaczenia on-line!