27 lutego 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z twórczością Michała Gołkowskiego

Spread the love

Spotkanie z twórczością Michała Gołkowskiego

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź kolejnego wydarzenia on-line zorganizowanego przez Empik. Już 4 marca o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Michałem Gołkowskim będące premierą jego najnowszej książki Stalowe szczury. Fort 72. Tom 5 wydanej przez Fabrykę Słów. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik. Transmisja będzie dostępna na profilu księgarni (Facebook), a rozmowa zostanie przetłumaczona na język migowy.

Michał Gołkowski urodził się 17 lutego 1981 roku w Sochaczewie. Jest polskim pisarzem fantastyki, science-fiction i powieści historycznych. Pisze również felietony i eseje. Z wykształcenia lingwista – pracuje między innymi jako tłumacz konferencyjny, kabinowy i telewizyjny, a także literacki. Zadebiutował w 2013 roku powieścią Ołowiany Świt. Ma na koncie takie cykle książek, jak S.T.A.L.K.E.R, Stalowe Szczury, Komornik, Siedmioksiąg Grzechu, SybirPunk. Wydał również w powieść Moskal, będącą thrillerem psychologicznym osadzonym w czasach upadku PRL i ZSSR. Jego opowiadania można znaleźć również w zbiorach.

Pozycja książkowa Stalowe szczury. Fort 72. Tom 5 zabierze czytelnika do świata, gdzie pośród wszechogarniającej ciemności podziemnych korytarzy snuje się ponura opowieść o obowiązku, honorze żołnierza, tkwiących w duszy każdego człowieka uprzedzeniach i strachu. Znajdą się w tej historii również demony, które budzą się do życia w miarę tego, jak gaśnie wątły promień rozumu. Co właściwie do tego doprowadzi? Kilkudziesięciu żołnierzy z obu stron konfliktu zostaje zasypanych w zbombardowanym forcie. Nie wiedzą, jak dostać się na powierzchnię, czy istnieją jakiekolwiek zapasy i jak uciec szaleństwu.

Do zobaczenia on-line!