Od blefu do iluzji…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką – kłania się Wydawnictwo Niezwykłe. Już 3 lutego 2021 roku w sprzedaży znajdzie się druga część dylogii Miłosna gra. Autorką jest D. B. Foryś. Pierwszy tom nosi tytuł Miłosny blef, a drugi to już Miłosna iluzja.
D. B. Foryś jest pisarką z zamiłowania, redaktorką po godzinach, graficzką i programistką z wykształcenia. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ma na koncie serię Tessa Brown: Tylko żywi mogą umrzeć, Tylko martwi mogą przetrwać, Tylko umarli mogą powstać. Drugie jej dzieło, to dylogia Miłosna gra, o której już wspomniałam. Publikowała tez swoje utwory w antologiach. Można jej twórczość również znaleźć w sieci.
Przejdźmy teraz do najnowszej książki autorki. Miłosna iluzja sprawi, że ponownie spotkamy się z Helą i Kubą. Czasem złudzenie, to za mało, by dać szansę miłości. Nie są razem. Zrozumieli, że wyobrażenie, jakie o sobie mieli jest dalekie od rzeczywistości. Można powiedzieć, że właściwie się nie znają. Jedyną rzeczą, która ich łączy jest seks – jest niesamowity, jednak oboje wiedzą, że to nie wystarczy. Główna bohaterka postanawia rozpocząć nowy rozdział i zaczyna się spotykać z kimś innym. Mimo to nie może zapomnieć o Kubie, choć bardzo się stara. Wszystkie jej myśli krążą wokół niego. On po paru tygodniach oświadcza, że wyjeżdża, bo ma tego wszystkiego dosyć. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nie chce stracić go na zawsze. Oboje muszą zdecydować, kiedy kończy się iluzja, a zaczyna prawdziwy świat. Życzę przyjemnej lektury!
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.